Suchdol - Malešov 2:1 (2:1)

Branky: 20' Milan Volný, 24' Tomáš Pekař

Sestava: Čižinský – Vojáček, Volný, Böhm [K], Dobeš – Herout, Pacák (69' V. Kaše), Šibrava (89' Zelený) – Pekař (61' Kohoutek), Langr (79' Liška), Biroš

Průběh utkání:
Utkání začalo velmi zostra. Hned v úvodu se do první šance dostal po pasu Herouta Dobeš, který přešel na hraně vápna přes svého strážce, ale jeho ránu však Hromádka vyrazil. Odražený míč si našel ještě ve vápně Šibrava, ale ani ten Hromádku nedokázal překonat. Co se v úvodu nepovedlo domácím, tak učinili hosté. Dlouhý propadlý míč se dostal až k ex-ligovému hráči Vojtovi. Ten ho naservíroval na nohu kapitána Menšíka, který z velké blízkosti propálil Čižinského, 0:1. Suchdol ale hlavu nesklonil, a co nejdříve se snažil srovnat. První možnost měl Šibrava. Ten si naběhl na dlouhý aut od Langra, který ještě prodloužil Dobeš. Na zadní tyči však mladému záložníkovi chyběl krok, aby míč zasunul do prázdné branky. O chvíli později měl po přiťuknutí od Pekaře opět na noze balón Šibrava. Tentokrát ale z dobré střelecké pozice vůbec netrefil branku. Ve 20' domácí zahrávali přímý volný kop od autové čáry. Exekutor Pacák svým centrem našel přesně hlavu Volného, který srovnal na 1:1! Spolupráce Pacák – Volný mohla vyjít o chvíli později znovu po rohovém kopu. Zkušený stoper však míč nedokázal ideálně trefit. Malešov se přece jen neubránil tlaku domácích a inkasoval podruhé. Po krásném průniku Šibravy, Hromádka ještě zasáhnout zvládl. Míč se však dostal k osamocenému Pekaři, a ten už měl snadný úkol, dostat míč z malého vápna do prázdné branky, 2:1! Další trefu mohl přidat ze střední vzdálenosti Herout. Míč před ním ideálně skočil, ale jeho projektil se otřel o břevno a zamířil nad. Do konce poločasu se ještě do pěkné šance dostal Dobeš, ale jeho „kladenský nárt“ brankáře nezaskočil.

Druhý poločas byl již více taktický. Domácí se nehnali za každou cenu dopředu a hosté cestu do zavřené a připravené obrany domácích nenašli. Ojedinělou šanci měl hostující Vojta, ale jeho rána z blízkosti nezamířila mezi tři tyče. O něco přesnější byl na druhé straně střídající V. Kaše, jeho hlavička však skončila pouze na tyči. V závěru mohl pojistku přidat i další střídající hráč, tentokrát Kohoutek, ale ani on nebyl proti Hromádkovi úspěšný. V posledních minutách domácí ustáli závěrečný nápor hostů a mohli se radovat z dobrého startu do nového ročníku.

Kutnohorský deník:
Trenér David Čižinský (Suchdol): „I když jsme do utkání vstoupili dost nešťastně, když jsme v první minutě mohli jít do vedení a ve druhé minutě jsme prohrávali, tak jsme dokázali v prvním poločase výsledek otočit a myslím, že zaslouženě vyhráli. Soupeře jsme nepouštěli do šancí a sami byli nebezpeční. Škoda, že jsme neproměnili některou šanci, a tak byl výborný zápas pořád na vážkách až do konce.“

Trenér Tomáš Frejlach (Malešov): „V prvním poločase bylo lepší domácí mužstvo. Do druhé půle jsme nastoupili s touhou zápas otočit v náš prospěch. Bohužel se nám to nepodařilo. V pátek si budeme chtít spravit chuť na domácím hřišti s Křeseticemi.“