Horní menu

Domácí doufali, že toto bude jejich zápas o „titul“. Přesto do boje o prvenství zasáhli.

27.5.2023

Suchdol - Paběnice 3:0 (1:0)

Branky: 42' Michal Kruliš, 76' Ruben Dobeš, 85' Lukáš Laštovka

Sestava: Čižinský – Liška, Volný, Gallistl, Dobeš – Herout ©, Pacák, Šibrava (88' D. Laštovka) – Kruliš, L. Laštovka (89' Karásek), Biroš

Průběh utkání:
Domácí čekal těžký duel s Paběnicemi, které jsou zatím prvním místě tabulky. Od úvodu se chtěly oba celky co nejdříve ujmout vedení. Nejprve si propadnutý míč za obranu našel Mužátko, ale branku netrefil. Následně měl i dvě dobré šance domácí teprve 15-tiletý Šibrava, který nejprve míč nasměroval do tyče a po rohovém kopu i do břevna. Když už to vypadalo, že branku v prvním poločase neuvidíme, tak se k míči dostal kapitán domácích Herout, který prošel přes 3 hráče a ještě před lajnou ho odcentroval na Kruliše. Ten propálil vše, co mu stálo v cestě, 1:0!

Ve druhém poločase už domácí svou obranu zpevnili a mohli podnikat rychlé protiútoky do otevřené obrany hostů. Zvýšení stavu přišlo po centru od Kruliše. Před bránícími hráči míč ještě přizvedl Biroš a Dobeš ho dovezl až do branky, 2:0. Na konečný výsledek ještě upravil L. Laštovka, jenž dostal míč za obranu od Šibravy a bodlem propálil Výborného, 3:0!

Domácí si, možná pro někoho překvapivě, poradili s hosty z Paběnic a ještě před koncem soutěže zamíchali kartami o zisk prvenství v okresním přeboru.

Kutnohorský deník:
Trenér David Čižinský (Suchdol): „Ze začátku opatrný zápas, ale postupně jsme převzali iniciativu a byli lepším týmem a dovedli zápas do vítězství.“

Trenér Jaroslav Vlach (Paběnice): „Zasloužená výhra domácích. My měli dvě šance v prvním poločase, kdy jsme šli sami na bránu, bohužel jsme branku nedali. Ale jak říkám, domácí zasloužené vyhráli, byli lepším týmem.“