Horní menu

Slavností otevření kabin domácí výhrou nepokřtili

20.5.2023

Suchdol - Církvice 1:1 (0:0)

Branka: 69' Jakub Langr

Sestava: Čižinský – Dobeš (76' D. Laštovka), Volný, Zelenka, Zelený (61' Gallist) – Herout ©, Pacák, Biroš – Liška (61' Šibrava), Langr, Kruliš

Průběh utkání:
Před samotným začátkem utkání proběhlo slavnostní otevření a přestřihnutí pásky nových kabin, a tak o atmosféru na hřišti nebylo nouze. Utkání bylo mezi vápny vyrovnané, však žádný z týmů si nedokázal vypracovat pořádnou příležitost. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

V druhé polovině již branky k vidění byly. Ta první však domácí publikum příliš nepotěšila. Chybu v rozehrávce dokázal dokonale potrestat Vocl, který poslal hosty do vedení, 0:1. Domácí tak museli zabrat a hnát se se vším dopředu. Srovnání přišlo záhy. Po skvělé kombinaci do prázdné branky uklízel Langr, 1:1! Chvíli na to se domácí opět radovali, když míč přesně k tyči poslal Dobeš. Radost jim však zkazil pomezní rozhodčí, který si všiml ofsajdu. Závěr utkání hosté dohrávali o 10, když nesmyslnou druhou žlutou kartu viděl obránce Palii. Početní převahu však domácí nevyužili. Přestože velice blízko k tomu byl opět Langr, který poslední minuty dohrával přes bolest a osamocený na úrovni penalty nedokázal přesně a s dostatečnou razancí zakončit. Oba týmy se tak rozešly smírně 1:1.

Kutnohorský deník:
Trenér David Čižinský (Suchdol): „V opatrném zápase jsme nevyužili své šance a soupeř z jediné naší chyby dal gól. Stihli jsme už jen vyrovnat.“

Trenér Tomáš Hruška (Církvice): „Zápas odpovídal tomu, že se střetly týmy z popředí tabulky. Od začátku to bylo opatrné a oba soupeři vycházeli ze zabezpečené obrany. Ve druhém poločase se nám podařilo jako prvnímu skórovat a soupeř musel více otevřít hru. Bohužel jsme toho nedokázali využít. Po další šanci jsme trefili jenom tyč. Vést o dva góly, asi by bylo rozhodnuto. Domácím se poté podařilo vyrovnat. Za mě spravedlivá remíza.“