Horní menu

Zámek bez vyložených šancí

15.4.2023

Sedlec - Suchdol 0:3 (0:1)

Branky: 9' Lukáš Laštovka, 49' Šimon Kohoutek, 63' Michal Kruliš

Sestava: Čižinský – Zelený (55' Šibrava), Volný, Dobeš, Zelenka (64' Karásek)– Herout © (55' Liška), Pacák, Biroš – Kruliš, L. Laštovka, Kohoutek

Průběh utkání:
Takřka celý zápas se odehrával na jednu branku. Už v 9' šli „domácí“, byť na hřiště soupeře, do vedení. Míč do sítě napálil L. Laštovka, 0:1. Suchdol i nadále tlačil, ale žádná vyložená šance nepřicházela. Sedlec byl vyrovnaný v 10ti lidech před vápnem a Suchdol těžko hledal cestu k zakončení.

Ve druhém poločase se obraz hry nijak nezměnil. V této půli dokázali suchdolští rychle vstřelit branku, když Kohoutek z velkého úhlu propálil Dostála, 0:2! O třetí a poslední trefu se postaral Kruliš, když takřka z brankové čáry odcentroval natolik šťastně, že míč se dostal do sítě, 0:3. Největší šanci měli hráči Sedlic v samotném závěru, když se k míči dostal Svoboda. Jeho rána se však od tyče odrazila k Hvězdovi, který měl již ruce nad hlavou, ale míč nedokázal trefit a z malého vápna branku zcela minul.

Suchdol se hladce postaral o vítězství 3:0 a upevnil si tak třetí pozici v tabulce.

Kutnohorský deník:
Trenér Pavel Vokoun (Sedlec): „Suchdol potvrdil roli favorita a přehrával nás ve všech směrech. Měli jsme velkou ztrátu jednoduchých balonů, ke které nás donutili aktivním napadáním. I tak se nám dařilo držet výsledek 0:1. Potom jsme bohužel dostali dva góly po našich chybách a bylo po zápase.“

Trenér David Čižinský (Suchdol): „Zápas jsme měli pod kontrolou, ale měli jsme problém se prosadit do zhuštěné obrany domácích.“