První zápas na trávěDatum konání:
29.2.2020

Suchdol - Paběnice 4:1 (1:0)

Branky: Tomáš Böhm, Martin Biroš, Martin Pacák, vlastní

Suchdol: Čižinský - Kruliš M. (Langmajer), Volný, Vančura, Dolejš - Herout, Böhm, Pacák - Zelený (Kruliš M. ml.), Langr (Oberreiter), Biroš

Na těžkém a rozpitém terénu, který místy připomínal jen blátivou plochu než hřiště, začali lépe hráči Paběnic. Ti se hned v úvodu dostali k několika nebezpečným situacím, které zvládli vyřešit obránci Suchdola v případně za podpory několika zákroků Čižinského. Postupem času se Suchdol přizpůsobil hřišti a soupeři se vyrovnali. Nakonec šli i do vedení. Na centr Herouta si nabíhal Böhm, ale předním si při nešťastném obraném odkopu vstřelil vlastní branku jeden z obránců Paběnic, 1:0. Suchdol mohl přidat hned další gól. Zelený vysunul Biroše, který míč uklidil na zadní tyč, ale proti byl pomezní rozhodčí, který hlásil ofsajd.

Do úvodu druhé poloviny opět vstoupili lépe hráči z Paběnic, kterým se i podařilo srovnat, když odražený míč poslal do branky Nesládek, 1:1. Suchdol ale dokázal rychle odpovědět. Na rohový kop Biroše si naskočil zcela osamocený Böhm a uklidil hlavou míč k tyči, 2:1. Paběnice se pokoušely ještě zápas zvrátit a srovnat, ale jejich snahy nechávaly otevřená okénka v obraně. Ty se snažili využít hráči Suchdola, kteří měli hned několik šancí. Bohužel je nedokázali využít. I přes neproměnění několika šancí přidal Suchdol další branky. Nejprve Pacák vysunul Biroše a ten si tváří v tvář brankáři poradil a uklidil míč do branky, 3:1. V samotném závěru si tito dva hráči vyměnili role. Biroš prošel přes dva obránce a předložil míč Pacákovi, který se nemýlil, 4:1. 

Suchdol konečně v přípravě vyhrál a zvedl si tak sebevědomí do dalších dnů.

 

Článek Svoboda.info zde...