První body

1.9.2019

Tuchoraz - Suchdol 1:2 (0:1)

Branky: 29' Aleš Koldinský, 77' Šimon Kohoutek

Tuchoraz: Hejnic - Buček (33' Stehno), Trnka, Moravec, Čech (63' Černý), Poděbradský, Ouředníček, Šafář, Teplý (46' Šermauer), Houžvička, Vaníček

Suchdol: Valeš - Liška, Mareš, Kaše J., Marhan, Laštovka, Kruliš (79' Koten), Kaše V. (71' Kohoutek), Koldinský (63' Benc), Gallistl, Bárta

Tuchoraz doma přivítala Suchdol. Oba celky byly po prvním kole zatím bez bodů. Hosté začali velice dobře - drželi míč, kombinovali a ovládali tempo hry. Soupeř byl nebezpečný pouze ze standardních situací. Do první šance se hnal Bárta, který se uvolnil na levé straně, ale na jeho nabídku nedokázal nikdo zareagovat, a tak míč jen tak proskákal skrze vápno. V další nebezpečné situaci se ocitl Koldinský. Nejprve skvěle ustál souboj s obráncem, ale jeho střela skončila pouze na tyči. Akce však ještě pokračovala. Míč si našel V. Kaše, který ho předložil na malé vápno a Koldinský ho uklidil do prázdné branky, 0:1. Domácí měli v první půli největší šanci po nedorozumění Valeše se stopery, míč ale stačil odklidit do bezpečí J. Kaše.

Zatímco v prvním poločase to byla hra takřka na jednu branku, druhý poločas už byl o něčem jiném. Tuchoraz vlétla do druhé půle daleko aktivněji a důrazněji. Nejprve se po střeleckém pokusu zdálky skvěle předvedl Valeš. Následný roh však hráči Tuchorazi už dokázali proměnit, 1:1. Chvilku na to mohlo být ještě hůř. Po dlouhém autu domácích se míč kutálel do prázdné branky, ale Laštovka ho na poslední chvíli dokázal ve skluzu odkopnout pryč. Suchdol se i díky střídáním probral a zase začal určovat tempo hry. Po krásné individuální akci Kruliše, kdy nasadil dvoje jesličky a posunul balón do vápna, měl už Kohoutek snadnou práci a bodlem vrátil suchdolským vedení, 1:2. V další šanci se ocitl dotírající Koten, kterého brankář odkopem trefil, ale následně zahrál rukou, a tak místo uklizení do prázdné branky z toho byl přímý kop. K němu se postavil Gallistl a jen o pár centimetrů netrefil zadní tyč. Zbytek utkání už Suchdol dokázal zkušeně dohrát s míčem na svých kopačkách a odvezl si tak z Tuchorazi první letošní body.