Kapky štěstí nám nepřály aneb zápas jara

4.5.2019

Paběnice - Suchdol 3:0 (3:0)

Paběnice: Výborný - Veselý, Oliva, Blahník (78' Mužátko), Sochr, Růžička (74' Vlach Ji.), Pašiak (67' Vetešník), Svoboda, Záhrobský (82' Vlach Ja.), Votava, Váňa

Suchdol: Čižinský - Procházka (64' Gallistl), Volný, Dolejš, Zelenka - Herout - Laštovka L., Pacák, Böhm, Biroš - Langr (30' Langmajer) (72' Zelený)

Šlágr kola a přímý souboj o první místo v tabulce se udál v sobotu na půdě druhých Paběnic. Počasí fotbalu nepřálo, a tak se čekal bojovný zápas za zimy a deště. Lépe začali domácí, kteří už ve 2' po nákopu dokázali dostat balón až do branky, 1:0. Další tvrdá rána pro suchdolské přišla o 6' později, když se k míči dostal Pašiak a zvýšil stav utkání na 2:0. Opravdu špatný začátek korunoval ve 20', kdy po pěkné akci uklízeli domácí do prázdné brány, 3:0. Suchdol se následně trošku probral a měl šanci na snížení, ale v chumlu ve vápně nedokázal dostat míč do branky Langr ani na dvakrát Volný.

Druhý poločas se už spíše dohrával. Domácí nikam nespěchali a na hostech se podepisovala nervozita. Ke konci utkání ještě mohli domácí zvýšit stav zápasu, ale proti byl Čižinský, který musel vytáhnout několik povedených zákroků. Suchdolští tak přímý souboj o čelo tabulky nezvládli, padli na půdě Paběnic 3:0 a posouvají se na druhé místo se ztrátou jednoho bodu právě na své dnešní přemožitele.