Další Černohlávkova nula

SUCHDOL

ČERVENÉ JANOVICE

49' a 62' Biroš

Suchdol: Černohlávek - Král, Volný, Vančura (90' Dolejš), Březina (46' Tůma) - Čižinský (85' Laštovka D.) - Procházka, Böhm, Pacák, Biroš (75' Suntych) - Langr (57' Laštovka L.)

Červené Janovice: Dlouhý - Bouma, Červinka L. (70' Víta), Uher (80' Hájek J.), Kabíček, Švorc, Vavřina, Menšík R., Hájek L., Plašil, Dvořák

PRŮBĚH ZÁPASU

Zápas s Červenými Janovicemi se hrál už od začátku sem a tam. Jako první se však k šancím dostali domácí, i když Pacákův trestný kop z 18' skončil pouze ve zdi. Na následný Birošův roh si vyskočil Čižinský, ale jeho hlavička letěla vedle brány. Další akci Suchdola začal Langr, ale na jeho centr před bránu byl Biroš krátký. Šanci hostí měl Menšík R., když vystřelil zpoza vápna. Naštěstí jeho rána prolétla jen před brankou. Ve 39' mohli hosté vstřelit gól. Menšík R. prodloužil přihrávku na Dvořáka, jehož střelu Černohlávek vyrazil. K míči se dostal Červinka L., který pálil do prázdné brány. Od gólu Suchdol zachránil Březina, který míč odkopl pryč. Poslední roh prvního poločasu kopal Biroš. Balón se po několika odrazech dostal až k Langrovi, jehož střela letěla těsně vedle pravé tyče.

Do druhé půle udělal Suchdol několik změn, a tak se do hry dostal i 16-ti letý Tůma, který při svém debutu po několika minutách na hřišti rozjel gólovou akci domácích. Po lajně vysunul Langra, který zakončil. Jeho střelu dokázal brankář vyrazit, ale pouze k dobíhajícímu Birošovi, který hlavou otevřel skóre zápasu, 1:0. O několik minut později přidal Biroš druhý gól, když se po Čižinského přihrávce ocitl sám za obranou, 2:0. Z následující rozehrávky kapitán hostí vystřelil přímo až na Černohlávka, který tuto nebezpečnou střelu vyrazil u břevna pryč. Šanci měl také střídající Laštovka L. - bohužel trefil zblízka pouze gólmana. O snížení skóre se pokusil Menšík R., který se na konci zápasu vymotal mezi suchdolskými hráči a na podruhé vystřelil - míč letěl jen vedle tyče.

SUCHDOLŠTÍ HRÁČI UTKÁNÍ

Tomáš Černohlávek
"Jsem rád za každou nulu, takovouhle sérii jsem nikdy neměl. Náš tým funguje a já doufám, že zvládnu těch 500 čistých minut udržet."

Martin Biroš
"Byl to těžký zápas, ale potvrdili jsme naši kvalitu. Hráli jsme trpělivě a branky nakonec přišly. Jsem moc rád, že jsem se konečně prosadil a hned dvakrát, a pomohl tak týmu k výhře."

Jan Procházka
"Cítím se skvěle, ať už na záložníkovi nebo v obraně, je mi to jedno. Podali jsme skvělý týmový výkon."