I v deseti dokázali žáci utrhnout bod

13.5.2017

Jen deset hráčů měli v sobotu k dispozici trenéři Suchdola v utkání se Štítarským SK. Soupeř byl zcela jasným favoritem utkání, neboť proti jeho "téměř dorostencům" nastoupil domácí tým se sestavou plnou mladších žáků i jednoho přípravkáře. V první půli naplňovali hosté roli favorita. Drželi míč na svých kopačkách a hra se odehrávala převážně na domácí polovině. Do vyložených šancí je však suchdolští nepouštěli. Obě branky, které hosté v prvním poločase vsítili, padly spíše po nedorozumění v domácí obraně než po nějakých vypracovaných příležitostech. Druhá polovina už byla ze suchdolské strany mnohem lepší. Suchdolští začali podnikat rychlé výpady do obrany Štítar a odměnou byl kontaktní gól, který vstřelil Tonda Krejča po dobrém napadání hostujících obránců. Brzy mohlo být i vyrovnáno, ale branka Davida Tůmy nebyla trochu sporně uznána, když si hostující brankář stěžoval, že už měl míč v rukou, což asi nebyla tak úplně pravda. Nicméně Suchdol pokračoval v sympatickém výkonu i nadále a i v deseti dokázal v závěru svého soupeře zatlačit na jeho polovinu. Odměna se dostavila v úplném závěru, když dokázal míč doslova dotlačit do štítarské branky David Tůma. I tentokrát se hosté snažili gól reklamovat, ale branka platila a utkání tak skončilo po 70 minutách nerozhodně 2:2. Následný penaltový rozstřel už dopadl lépe pro hosty, kteří si tak připsali o bod navíc. Přes penaltovou prohru lze před celým týmem pouze smeknout za výborný výkon, který v oslabené sestavě předvedli proti fyzicky mnohem zdatnějšímu soupeři.

Suchdol - Štítarský SK  2:3pp (0:2) ; penalty 3:4

Branky : 38. Tonda Krejča, 70. David Tůma

Penalty proměnili : Václav Plaček, Mája Čižinská, Tonda Krejča