Šestigólové drama rozhodly až penalty

18.9.2016

CHOTUSICE

4 : 3 np

SUCHDOL

20. Všetečka, 44. Goliáš R., 93. Hubáček

(2:1)

8. a 80. Langr, 70. Laštovka

Suchdol: Hebr - Volný, Kuthan (46. Zelený), Procházka, Vančura - Král (46. Laštovka), Böhm, Brudný, Langr - Pacák, Vašíček (83. Suntych)

PRŮBĚH ZÁPASU

V páté minutě hlavičkoval J. Goliáš po centru zleva, naštěstí přesně do míst, kde byl připravený Hebr. Suchdol si svoji první šanci připravil v 8. minutě. Roh rozehrál na krátko Pacák, kterému ihned narazil míč Vašíček. Následný střílený centr tečoval před gólmanem Langr, který nemohl zareagovat, 0:1. V 19. minutě mohlo být vyrovnáno - po standardní situaci zůstal ve vápně sám Hubáček. V dobré pozici ale vysoký míč hlavou vůbec netrefil! Jen o pár chvil později se přeci jen domácí radovali. Suchdolští byli připraveni rozehrát aut, který ale rozhodčí nakonec přiřkl domácím. Ti využili zmatků v obraně a Všetečka se štěstím zblízka propálil Hebra, 1:1. Ve 33. minutě utekl zleva Langr a centr si našel Böhm. Jeho hlavička mířila k tyči, brankář Výborný však skvěle zareagoval a míč chytil. Ve 44. minutě měl domácí tým výhodu pokutového kopu - rozhodčí vyhodnotil jako faul počínání Kuthana v souboji ve vápně. Goliáš se nemýlil, 2:1.

Druhý poločas začal výborně Suchdol, Böhm napřáhl z dálky a bombu vytáhl Výborný na roh. Při něm stáli při domácích všichni svatí, a po několika skrumážích dostali míč mimo nebezpečí. Ani ve 49. minutě Suchdol nevyrovnal, sám šel ze strany Laštovka, ale bránu netrefil. Další šance patřila opět Suchdolu a byl to právě Laštovka, který vstřelil druhou branku: do střelecké pozice se dostal Vašíček, jeho rána před brankářem zaplavala a míč vyrazil jen k Laštovkovi, který nezaváhal a dorážkou do prázdné brány vyrovnal, 2:2. Druhý obrat v zápase dokonal Langr, který dostal milimetrovou přihrávku od Zeleného, ustál souboj s domácím hráčem a střelou na vzdálenější tyč rozveselil suchdolské příznivce, 2:3. Jenže to nebylo vše. Domácí v poslední desetiminutovce zápasu zahrávali řadu rohových a trestných kopů, z nichž se ujal ten poslední. V 93. minutě se do vápna natlačilo 20 borců, a rozehraný rohový kop si našel Hubáček, který zblízka vyrovnal, 3:3. Ihned po rozehrání odpískal rozhodčí konec - šlo se na penalty.

V penaltách byly úspěšné Chotusice a získaly 2 body. Suchdol odjíždí s bodem jedním. Penalty proměnili Brudný a Volný, neproměnili Langr a Böhm.

KLÍČOVÝ MOMENT

Poločasové střídání

Po nevydařené první půli trenér Čižinský dvakrát střídal. Ihned se změnil obraz hry, Suchdol svého soupeře přehrával a skóre otočil. Vyrovnání zařídil Laštovka a na třetí suchdolský gól perfektně přihrál Zelený, oba se na hřiště dostali právě až po půli.

SUCHDOLKSÝ HRÁČ UTKÁNÍ

Jakub Langr

"Dobřeňská motorka". Dva vstřelené góly, spousta aktivity, náběhů, úniků. Mrzí jen neproměněná penalta.

OHLASY TRENÉRA

D. Čižinský: "První poločas byl od nás špatný. V druhé půli jsme se ohromně zvedli. Ztratili jsme dva body, protože druhý poločas byl nejkvalitnější, jaký jsme na podzim odehráli. Hold, fotbal nemá logiku. V 94. minutě jsme dostali gól a beru to jako ztrátu dvou bodů. Hlavně za druhý poločas, za ten jsme si zasloužili vyhrát."