Video: Druhé místo v silně obsazeném turnaji v Sázavě

5.3.2016

V turnaji konaném v sázavské hale byly našimi soupeři mužstva z benešovska a mužstvo Zásmuk. Mužstva byla rozdělena do dvou skupin.

V prvním zápase ve skupině jsme sehráli vyrovnaný zápas s týmem Bílkovic, ale doplatili jsme na neproměňování šancí (to nás provázelo celý turnaj) a prohráli 1 : 3. Ve druhém utkání byl našim soupeřem tým ze Stříbrné Skalice, kterému jsme po rozpačitém začátku vstřelili tři góly. V posledním utkání skupiny jsme si to rozdali o postup do semifinále s domácím týmem Ostředku a po zodpovědném výkonu zvítězili 1 : 0.

V semifinále jsme narazili na tým Zásmuk, po dobrém výkonu skončil zápas 1:1 a o postupu do finále museli rozhodnout pokutové kopy. V první sérii proměnil Jirka Hampl, naopak hráče Zásmuk vychytala Sofie. V druhé sérii byli úspěšní oba exekutoři, za nás Martin Králík. Ve třetí sérii náš postup do finále potvrdila Mája Čižinská.

Ve finále jsme narazili na tým Bílkovic, se kterým jsme prohráli ve skupině, opět se hrálo vyrovnané utkání, vedli jsme brankou Davida Králíka, soupeř vyrovnal z trestného kopu. V průběhu utkání jsme měli více brankových příležitostí, ale o osudu utkání rozhodla tečovaná střela do naší sítě. Při závěrečném tlaku jsme měli několik možností k vyrovnání, ale v tomto utkání nás vychytal výborný brankař Bílkovic.

Ve všech utkáních hraných na 15 minut se naše mužstvo mohlo spolehnout na výborný výkon brankářky Sofie Davídkové, která byla vyhlášená zaslouženě nejlepším brankářem turnaje.

Stříbrné medaile si tahle parta za předvedené výkony zasloužila!

Sestava: Sofie Davídková, Jirka Hampl, Kuba Mareš, David Laštovka, Králík David, Králík Martin, Mája Čižinská, Nikola Tomášková

Nejlepší brankář turnaje : Sofie Davídková

Ostředek – Stříbrná Skalice                  2 : 0

Bílkovice - Suchdol                             3 : 1     Laštovka David